PLASTEKS
 
 
         
ÖZLER HOLDİNG bünyesinde olan PLASTEKS AŞ. Mart 2000'de üretime başladı. Plastik Ambalaj sektöründe yenilikçi tarzıyla kısa sürede adından sürekli söz ettirdi. Sektöründe yeni olmasına rağmen takip edilen, beğenilen bir konuma ulaştı.

Adana Organize Sanayi bölgesinde 13,500. m2 alana kurulu 6,500m2 kapalı alanda faaliyet gösteren fabrikası tamamen yapılacak ürünlere göre dizayn edilmiştir.
Üretimde son teknolojiyi kullanarak sektörün en modern fabrikasını kurmuştur.
Makineler, robotlar , konveyorler ve diğer aksamların tamamı yurt dışından ithal edilmiştir.

Plasteks, yeniliği ve ilk olmayı sever.

Yaptığı ilkler ve yenilikler şunlardır:


Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan ve Türk patent Enstitüsüden tescilli katlanabilir, .açılır - kapanır (çok kullanımlık) kasa(nakliye ve depolamada büyük avantaj.) 2001 yılı T.S.E ALTIN AMBALAJ ÖDÜLLÜ
İhracat ve iç piyasada kullanılacak Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan ve Türk patent Enstitüsüden tescilli , tek kullanımlık , geri dönüşümsüz One Way plastik kasalar. 2002 yılı T.S.E ALTIN AMBALAJ ÖDÜLLÜ
İhracat ve iç piyasada kullanılacak Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan ve Türk patent Enstitüsüden tescilli Türkiye'de ilk defa açılır - kapanır geri dönüşümsüz One Way plastik kasalar (nakliye ve depolamada büyük avantaj.)2002 yılı T.S.E ALTIN AMBALAJ ÖDÜLLÜ
Türkiye'de ilk defa muz, elma, nar, üzüm, incir, domates, çilek, için dizayn edilen geri dönüşümsüz tek kullanımlık, One Way plastik kasalar.
İç-içe geçen nakliye ve stoklamada avantajlı One way plastik kasalar
Meyve kabuklarına zarar vermeyen dizaynlarda üretilmiş taşıma - toplama kasaları.
Euro palete uygun, devrildiğinde özel kilitli kapağı açılmayan kovalar.
Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan ve Türk patent Enstitüsüden tescilli Plastik palet ve kızak ayakları. 2008 yılı T.S.E ALTIN AMBALAJ ÖDÜLLÜ: Türkiye'de ilk defa 1000 kg.lık yükü taşıyabilen en hafif plastik palet ve kızak ayağı.
Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan , Meyvedeki Akdeniz meyve sineği ve kalıntı sorunlarını ortadan kaldıran ve Sinek Tuzağı.
Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan , bahçe gölgeleme (netleme) örtüsü için direk Şapkası
Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan , bahçe gölgeleme (netleme) örtüsü birleştirme Kilit ve Klipsleri.
Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan, telli terbiye sistemine uygun Fidan Bağlama Aparatı
Türkiye'de ilk defa PLASTEKS tarafından yapılan , bahçe gölgeleme (netleme) örtüsü toplamak ve açmak için Gölgelik Bağlama Aparatı
Tüm tasarımı İtalyan olan ve PLASTEKS e ait olan sanayi ve tarımsal amaçlı kullanılan , emsallerinin en büyük iç hacmine sahip BIGBOX (Büyük Plastik Kasa)

İnanıyoruz ki devamı gelecek...

Önemli Not:
Türkiyede ilk defa Plasteks tarafından tasarlanan ve üretilen Açılır-Kapanır kasa ile Geri dönüşümsüz olarak bilinen ve piyasada One Way plastik kasa olarak da adlandırılan kasalarımızve Plastik palet 554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması Hakkındaki Kanun ile firmamız adına Türk Patent Enstitüsü’nden tescilli olarak koruma altındadır.

İznimiz olmadan başka bir kişi yada kuruluş tarafından üretilmesi, satılması, kullanılması yasaktır.